استفاده از لوله پلی اتیلن 700 برای ذخیره آب در مناطق محروم

کربن سیاه در لوله پلی اتیلن 700 برای محافظت در برابر اکسیداسیون حرارتی و نوری استفاده می شود. با این حال، هنگامی که CB در طول پردازش به درستی در ماتریس PE پراکنده نمی شود، مناطق سفید با غلظت کم یا بدون غلظت CB، معروف به “پنجره”، در ترکیب سیاه مخلوط CB/PE ظاهر می شوند.

در برخی موارد، پنجره ها می توانند به شدت بر یکپارچگی ساختاری هر دو لوله و اتصال فیوژن لب به لب تأثیر بگذارند. در این کار، لوله‌های پلی‌اتیلن با مقادیر مختلف پنجره برای الگوهای پنجره مشخصه‌شان، و همچنین کمی کردن کسر مساحت پنجره‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

آزمایش کشش بر روی نمونه‌هایی با پنجره‌های درصد مشخص، یک حد بحرانی را تعیین کرد که بالاتر از آن، کرنش شکست به سرعت کاهش می‌یابد. نتایج میکرو کششی و میکرو تورفتگی شروع پارگی را در مرز ماتریس PE سیاه و سفید نشان داد.

با این حال، آنها مکانیسم شروع پارگی را تایید نکردند. در حمایت از این کار، روشی برای ساخت براده‌های نازک یک سطح مقطع لوله توسعه داده شد و بهترین پنجره‌های مشاهده تحت نور تک رنگ متقابل پلاریزه شناسایی شدند.

علاوه بر این، یک آزمایش اولتراسونیک آرایه فازی (PAUT) و تصویربرداری مایکروویو (MWI) مستقیماً روی لوله اعمال شد و وجود و الگوهای پنجره‌ها را تأیید کرد.

لوله های فشار پلی اتیلن با قطر خارجی یا DN آنها مشخص می شوند. برای آب و سایر کاربردهای فشار عمومی، حداکثر فشار کاری مجاز (MAOP) با حداقل ضریب سرویس با درجه فشار یا PN تعیین می شود.

SDR یک لوله پلی اتیلن به «نسبت ابعاد استاندارد» آن اشاره دارد که هندسه لوله را توصیف می کند و نسبت قطر خارجی و حداقل ضخامت دیواره است. لوله های با SDR بالاتر دیواره نازک تری نسبت به لوله های با SDR پایین دارند. SDR را می توان با استفاده از ماده MRS و ضریب سرویس مناسب برای برنامه به MAOP مرتبط کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.