خوردن آلو خشک امروز می تواند ما را 20 سال جوان تر کند

آلو خشک به طور فزاینده ای برای نقش آن در سلامت استخوان شناخته می شود. این بررسی جامع تایید می‌کند که مصرف آلو خشک بی‌خطر است و ممکن است یک گزینه سالم برای استخوان‌ها برای زنان یائسه باشد که می‌خواهند نیاز روزانه به میوه را مطابق با DGA 2015-2020 برآورده کنند.

توجه به این نکته مهم است که آلو خشک امروز حاوی مقدار بیشتری ویتامین K در مقایسه با سایر میوه‌های معمولی است که ممکن است با کمک به بهبود تعادل کلسیم بر سلامت استخوان‌ها تأثیر بگذارد.

کیفیت مطالعات بالینی گنجانده شده در این بررسی جامع قابل قبول بود، با توجه به اینکه هیچ یک از حجم نمونه بر اساس محاسبه توان پیشینی استفاده نکردند، و همچنین نمی‌توان تخصیص‌های درمانی را از شرکت‌کنندگان و یا محققین پنهان کرد.

هر چهار مطالعه بالینی شناسایی‌شده از یک گروه آزمایشگاهی مشتق شده‌اند که نیاز به تکرار توسط محققین دیگر را دارد. مطالعات بالینی موجود در این مرور محدودیت‌های متعددی داشت، مانند مدت زمان کوتاه 3 تا 12 ماه، که یک پنجره باریک برای مشاهده تغییرات قابل توجه در BMD است.

هر چهار مطالعه بالینی بدون کور بودند و فقط هوشمند و همکاران. 2016 یک گروه دارونما غیرفعال داشت. هوشمند و همکاران. 2011 [10] و هوشمند و همکاران. نسخه‌های خطی 2014 از سیب‌های خشک به‌عنوان گروه کنترل استفاده می‌کردند و نشان‌دهنده همان جمعیت مورد مطالعه با نشانگرهای زیستی اضافی هستند که برای انتشار بعدی اندازه‌گیری شده‌اند (داده‌های BMD دو بار ارائه شده است).

شرکت کنندگان در این مطالعه همچنین 500 میلی گرم کلسیم و 400 IU ویتامین D در طول مداخله دریافت کردند، حتی اگر تجویز این مکمل ها در هر دو بازو برابر بود. Simonavice و همکاران، 2014، اثرات آلو خشک و تمرین مقاومتی را در مقابل تمرین مقاومتی به تنهایی بر نشانگرهای خونی استخوان و التهاب در زنان نجات یافته از سرطان سینه ارزیابی کردند.

در حالی که این مطالعه اثرات پوچ نشان داد، این نتایج به احتمال زیاد قابل تعمیم به زنان یائسه سالمی نیستند که از دست دادن استخوان طبیعی مرتبط با هورمون را تجربه می کنند. نشان داده شده است که تمرینات مقاومتی در مقایسه با اکثر مداخلات غذایی تأثیر بیشتری در جلوگیری از تحلیل استخوان دارد و می‌تواند اثرات بسیار کمتری را که در صورت وجود آلو خشک اعمال می‌شود، پنهان کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.