خوردن نمک سیاه پاکستان موجب رفع خستگی و افسردگی می شود

ما بارها در مورد نمک معمولی غذا شنیده ایم که رنگ آن سفید است؟ اما، آیا نوع دیگری از نمک معروف به نمک سیاه را می‌شناختید؟ نمک سیاه فواید زیادی دارد. در این وبلاگ با 10 مزیت فوق العاده نمک سیاه آشنا خواهید شد که به آن کالا نمک نیز می گویند.

نمک سیاه چیست؟ اعتقاد بر این است که نمک سیاه پاکستان که بیشتر به عنوان “کالا نمک” در خانواده های هندی شناخته می شود، ریشه های آن در اعماق سنت باستانی هند دفن شده است. برای سال‌ها، هندی‌ها نمک سیاه را یکی از فواید درمانی برای بدن می‌دانستند. نمک سیاه برای سلامتی مفید است.

با توجه به همین باور، نمک سیاه پاکستان را می توان در بسیاری از داروهای آیورودا نیز یافت. گاهی اوقات به آن نمک سیاه هیمالیا نیز می گویند. نمک سیاه با کمک به تولید صفرا در کبد به هضم غذا کمک می کند. علاوه بر این، به افزایش فرآیندهای جذبی که در روده کوچک انجام می شود نیز کمک می کند.

اسپاسم عضلانی را تسکین می دهد. نمک سیاه به دلیل داشتن پتاسیم فراوان برای سلامتی مفید است. پتاسیم به کاهش اسپاسم عضلانی کمک می کند و به عملکرد صحیح آنها کمک می کند.

سلامت قلب را افزایش می دهد. نمک سیاه به رقیق شدن خون کمک می کند و می تواند برای افرادی که مشکلات کلسترول دارند مفید باشد. با این حال، افراد مبتلا به فشار خون بالا نباید نمک سیاه زیادی مصرف کنند.

نمک سیاه پاکستان با تامین مواد معدنی ضروری مانند آهن، منیزیم و حتی کلسیم برای بدن بسیار مفید است. همچنین اعتقاد بر این است که سطح سدیم کمتری دارد که برای سلامتی شما مفید است.

نفخ را کاهش می دهد. افرادی که اغلب دچار نفخ و سوزش سر دل می شوند باید کالا نمک را در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانند. این به این دلیل است که نمک سیاه به کنترل سطح اسید و همچنین مشکلات ریفلاکس کمک می کند.

نمک سیاه برای کاهش وزن یک مکمل عالی به رژیم غذایی شماست، زمانی که قرار است مصرف سدیم خود را کاهش دهید و در عین حال از احتباس آب و نفخ نیز جلوگیری کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.