زعفران سحرخیز در دبی به قیمت غیر قابل پیش بینی فروخته شد

زعفران سحرخیز در دبی به طور سنتی برای اهداف دارویی در داروهای چینی، آیورودا، ایرانی و یونانی استفاده می شود. ترکیبات زیست فعال مانند آپوکاروتنوئیدها، مونوترپنوئیدها، فلاونوئیدها، اسیدهای فنولیک و فیتواسترول ها به طور گسترده در مطالعات تجربی و بالینی برای طیف گسترده ای از اثرات درمانی، به ویژه بر روی سیستم عصبی مورد بررسی قرار گرفته اند.

برخی از ترکیبات فعال زعفران قابلیت دسترسی زیستی و زیست دسترسی بالایی دارند و توانایی عبور از سد خونی مغزی را دارند. چندین مطالعه پیش بالینی و بالینی از اثرات محافظت کننده عصبی، ضد اضطراب، ضد افسردگی، یادگیری و تقویت حافظه زعفران و ترکیبات زیست فعال آن حمایت کرده اند.

بنابراین، این گیاه و ترکیبات فعال آن می تواند یک ماده غذایی دارویی مفید در شکل گیری داروهایی که اختلالات سیستم عصبی را هدف قرار می دهد، باشد.

این بررسی بر روی شیمی گیاهی، زیست دسترسی، فراهمی زیستی و زیست فعالی مواد شیمیایی گیاهی در زعفران تمرکز دارد. علاوه بر این، اثر درمانی زعفران در برابر اختلالات مختلف سیستم عصبی نیز به تفصیل مورد بحث قرار گرفته است.

زعفران ادویه ای است با رایحه ای قوی و رنگی متمایز. این ادویه همچنین سرشار از آنتی اکسیدان است که ممکن است فواید زیادی برای سلامتی داشته باشد.

شواهد اولیه نشان می دهد که زعفران ممکن است خلق و خو را تقویت کند، میل جنسی را افزایش دهد و با استرس اکسیداتیو مبارزه کند. زعفران عموماً برای اکثر مردم بی خطر است و افزودن آن به رژیم غذایی بسیار ساده است.

زعفران ادویه ای از گل Crocus sativus است که پسر عموی زنبق است. زعفران از کلاله و سب به نام نخ در خود گل به دست می آید. زعفران به دلیل سختی برداشت بسیار گران است. کشاورزان باید نخ های ظریف هر گل را با دست برداشت کنند.

سپس نخ ها را حرارت داده و خشک می کنند تا عطر و طعم زعفران ظاهر شود. این کار اضافی زعفران را به یکی از گران ترین ادویه های دنیا تبدیل می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.