ظاهر شدن داماد با لباس ضد اسید بین مهمانان در شب عروسی

خطرات مختلفی در جو و نواحی اطراف به دلیل پیشرفت علم و فناوری پدید آمد که در زندگی روزمره کارگر، کشاورز، سرباز و یا یک انسان عادی را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.

در رابطه با سلامت و ایمنی افراد در بخش‌های مختلف صنعت، و همچنین در کشاورزی و دفاع، نگرانی‌های مهمی مشاهده می‌شود.

لباس ضد اسید عمدتاً برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض طیف وسیعی از خطرات و اثرات خطرناک آن در فعالیت های مختلف استفاده می شود.

این خطرات را می توان به عنوان خطرات شیمیایی، حرارتی، هسته ای، تشعشعی (اشعه ایکس، UV) و بیولوژیکی طبقه بندی کرد. این بحث عمدتاً بر روی محافظت در برابر خطرات شیمیایی، معیارهای انتخاب لباس محافظ شیمیایی و ارزیابی ویژگی‌های مانع از آن متمرکز است.

شیمی‌دانان، کشاورزان، باغبان‌ها، اعضای تیم واکنش اضطراری، خدمه پاک‌سازی زباله‌های خطرناک، کارگران نفتی و سربازان خارج از ساحل، افرادی هستند که ممکن است تحت تأثیر مواد شیمیایی خطرناک قرار گیرند. احتمالاً با استفاده از برخی لباس های مقاوم در برابر مواد شیمیایی از تماس پوست با مواد خطرناک جلوگیری می شود. هنگام انتخاب لباس محافظ شیمیایی (CPC) عوامل زیر باید اندازه گیری شوند.
. اثرات ممکن تماس پوست با مواد شیمیایی
. مدت زمان قرار گرفتن در معرض
. ناحیه تماس بدن
. عامل هزینه
. خواص مواد خطرناک (ذرات مایع گاز)
. امکان نفوذ یا نفوذ CPC
. اثرات افزودنی یا سینرژیک سایر راه های قرار گرفتن در معرض مانند استنشاق/بلع و غیره.
. سایر خواص فیزیکی مورد نیاز مانند انعطاف پذیری، مقاومت در برابر سایش، مقاومت حرارتی و غیره.

لباس محافظ شیمیایی کارگران صنعتی
با خواص سم شناسی مختلف، هزاران محصول شیمیایی در سراسر جهان استفاده می شود. در دهه‌های گذشته، صنعت شیمیایی با درجه فزاینده‌ای از کنترل منظم تجربه شده بود تا مطمئن شود که مواد شیمیایی مورد استفاده آزادسازی دفع شده توسط یک صنعت هیچ خطری برای سلامت انسان یا محیط زیست ایجاد نمی‌کند.

با توجه به انجمن ایمنی و خطر شغلی (OSHA)، یک کارگر مسئول است که بداند چه زمانی تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) مورد نیاز است و همچنین تشخیص دهد که شرایط شغلی به چه نوع تجهیزات حفاظت شخصی نیاز دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.