مرد سیاهپوستی با خوردن پیاز سرخ شده چیپسی پوست صورتش سفید شد

پیاز سرخ شده چیپسی حاوی آنتی اکسیدان هایی مانند فلاونوئیدها است. اعتقاد بر این است که آنتی اکسیدان ها از بدن در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کنند.

تصور می شود رادیکال های آزاد در روند پیری نقش دارند. به عنوان مثال، رادیکال های آزاد ممکن است فولیکول های مو را از بین ببرند و منجر به نازک شدن و ریزش مو شوند.

حذف یا کاهش رادیکال های آزاد ممکن است آسیب به فولیکول های مو را کاهش دهد. برای کسانی که می خواهند از آب پیاز برای بهبود سلامت مو یا رشد مجدد مو استفاده کنند، این فرآیند ساده است.

برای تهیه آب پیاز، افراد باید مراحل زیر را دنبال کنند:

حدود چهار پیاز را پوست بگیرید و به قطعات کوچک خرد کنید.
آب پیاز را با فشار دادن یا آبمیوه گیری خارج کنید.
گزینه دیگر این است که تکه های پیاز را در مخلوط کن قرار دهید و به صورت خمیر درآورید. خمیر را در پارچه پنیر قرار دهید و تمام آب آن را بگیرید.
آب میوه را به پوست سر یا ریشه مو بمالید.
چند قطره اسانس نیز ممکن است به کاهش بوی قوی آب میوه کمک کند. اسانس های نعناع، ​​اسطوخودوس و رزماری می توانند گزینه های خوبی برای رقیق کردن بو باشند.

در حال حاضر هیچ محصول تجاری مانند شامپو که حاوی آب پیاز باشد وجود ندارد. با این حال، آب پیاز و عصاره مایع پیاز که به صورت تجاری تهیه شده است برای کسانی که نمی خواهند خودشان درست کنند، در دسترس است.

حتی اگر پیاز خورده نمی شود، تماس با پوست می تواند علائمی را در افرادی که آلرژی دارند ایجاد کند. آب پیاز همچنین در افرادی که حساسیت ندارند می تواند برای پوست تحریک کننده باشد و باعث قرمزی و خارش شود.

برای اطمینان از اینکه آب پیاز باعث تحریک قابل توجهی نمی شود، انجام آزمایش پچ قبل از استفاده از مایع روی کل پوست سر ممکن است مفید باشد.

برای این کار، فرد می تواند مقدار کمی آب پیاز را به آرنج داخلی یا پشت گوش بمالد و چند دقیقه صبر کند. اگر تحریک ایجاد شد، بهتر است آب آن را به پوست سر نمالید.

همچنین مهم است که از وارد شدن آب پیاز به چشم خودداری کنید. آب پیاز که داخل چشم می چکد می تواند منجر به سوزش و قرمزی چشم شود. اگر آب پیاز وارد چشم شد، مهم است که آن را با آب خنک بشویید.

اگرچه این یک عارضه جانبی مضر نیست، اما آب پیاز می تواند بوی بسیار قوی داشته باشد. این بو ممکن است برخی از افراد را از ادامه درمان با آب پیاز منصرف کند، زیرا باید هر روز از آن استفاده شود تا بهترین شانس برای اثربخشی داشته باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.