معرفی نوعی گلابی صادراتی به عنوان جایگزین گوشت در غذا

گلابی صادراتی عضوی از جنس Pyrus، از درختان میوه مهم تجاری با بیش از 5000 گونه است. میوه گلابی به دلیل غنی بودن از آب، میوه ای خنک کننده است. کربوهیدرات های آن (قند) که مسئول بیشتر انرژی دریافتی است، بیشتر از فروکتوز تشکیل شده است که یک مونوساکارید به سرعت قابل استفاده است.

علاوه بر این، گلابی حاوی بسیاری از مواد مغذی مهم دیگر، به ویژه مواد معدنی، ویتامین ها، و فیبر محلول و نامحلول است که نشان دهنده نقاط قوت این میوه آبدار است. سرشار از آنتی اکسیدان ها، به ویژه ترکیبات فنولیک و فلاونوئیدها، می تواند از چندین بیماری پیشگیری کند و خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان و بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهد.

مصرف منظم گلابی کامل، نه فقط گوشت، پتانسیل ارتقای سلامت آن را به حداکثر می رساند. باعث کاهش افزایش چربی خون و افزایش غلظت آنتی اکسیدان ها در خون می شود. همه این ویژگی ها گلابی را برای مصارف صنعتی مناسب می کند.

گلابی حاوی پیش سازهای آکریل آمید، آسپاراژین و قندهای کاهنده در غلظت نسبتاً بالایی است. فروکتوز قند اصلی موجود در گلابی بود و بین 41.0٪ و 61.0٪ از کل قندها یا بین 4990 تا 5690 میلی گرم در 100 گرم را تشکیل می داد.

محتوای گلوکز از 1000 تا 2800 میلی گرم در 100 گرم متغیر بود، در حالی که آنالیزهای اولیه اسیدهای آمینه آزاد در نمونه های میوه تازه نشان داد که گلابی تازه حاوی ~69 میلی گرم در 110 گرم آسپاراژین آزاد است.

همان نویسندگان محتویات آکریل آمید را در نمونه های گلابی خشک مشاهده کردند. بالاترین غلظت در گلابی خشک بزرگ و کامل تیره (“Weichspeckbirnen” در آلمانی) مشاهده شد. میانگین میزان آکریل آمید سه دسته گلابی خشک Weichspeckbirnen 1457 نانوگرم در گرم بود. علاوه بر این، مقادیر تک میوه ها بسیار متفاوت بود.

به عنوان مثال، گلابی تک گلابی خشک شده کامل (“Weichspeckbirnen”) از همان مقدار حاوی 500، 990، 1070، 1430، 2760 و 4710 نانوگرم در گرم آکریل آمید بود. با این حال، مقادیر سایر نمونه‌های گلابی، که به دسته “Weichspeckbirnen” تعلق ندارند، کمتر از 10 نانوگرم در گرم بود. غلظت آکریل آمید در این گلابی با نتایج Health Canada مطابقت دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.