مهم ترین عامل فروش چرم مارال در تهران جراحی مغز یک طوطی برزیلی بود

طبق گفته صلح سبز، PVC مضرترین پلاستیک برای محیط زیست است. تولید، استفاده و دفع آن مواد شیمیایی سمی مبتنی بر کلر را آزاد می کند که در آب، هوا و زنجیره غذایی تجمع می یابد. استفاده از آن می تواند مشکلات شدید سلامتی، از جمله آسیب سیستم ایمنی، اختلالات هورمونی و سرطان را به همراه داشته باشد.

PVC در حال حاضر کمتر از PU استفاده می شود. PU، پلی اورتان، در سراسر صنعت مد به عنوان جایگزین چرم مارال در تهران استفاده می شود و به عنوان وینیل نیز شناخته می شود.

PU جایگزین مصنوعی کمی پایدارتر برای PVC است اما بسته به فرآیند تولید همچنان می تواند سمی باشد. چرم PU معمولا پارچه های نبافته را در پلاستیک می پوشاند. بیشتر پلاستیک است، در مقابل PVC، که عموماً تمام پلاستیک است.

یکی از انواع PU موادی است که با یک لایه پشتی چرم طبیعی که با لایه ای از پلی اورتان بر روی سطح اعمال شده و سپس برجسته شده است، ساخته شده است. اصطلاح چرم PU در کشورهای مختلف می تواند معانی مختلفی داشته باشد.

بزرگترین نکته منفی برای چرم وگان این است که بیشتر از نفت ساخته شده است و مانند تمام محصولات پلاستیکی به دلیل سموم موجود در پلاستیک برای محیط زیست یا انسان مفید نیست. پلاستیک ها اغلب بوی شیمیایی قابل تشخیصی از خود می دهند و تجزیه زیستی نمی شوند.

بسیاری از تولیدکنندگان چرم جایگزین در حال آزمایش هستند تا با استفاده از گیاهانی مانند برگ، آناناس و گل، چرم گیاهی را تا حد امکان کم‌ضریب بسازند. حتی در آن زمان، بسیاری از این مواد هنوز به طور کامل زیست تخریب پذیر نیستند، زیرا هر ماده یا با ترکیبی از گیاهان و پلی یورتان ساخته شده است یا با پایه گیاهی و با رزین پلاستیکی پوشانده شده است.

تعدد اصطلاحات استفاده شده در بالا می تواند گیج کننده باشد و گاهی اوقات مبتنی بر بازاریابی است. با این حال، به خصوص برای مصرف کننده، بسیاری از اصطلاحات به مصرف کننده کمک نمی کند که دقیقاً چه چیزی را خریداری می کند.

جایگزین های چرمی که در زیر مورد بحث قرار می گیرند متفاوت هستند زیرا در پاسخ به نیاز به جایگزین هایی که پایدارتر و سمی تر بودند تولید شده اند. به منظور شفاف سازی، نویسنده از اصطلاح “چرم گیاهی” برای شناسایی جایگزین های چرمی که سازگار با محیط زیست هستند استفاده نمی کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.