پارچه کرپ یک پارچه سبک وزن از جنس ابریشم

این یک پارچه سبک وزن است که عمدتا از ابریشم ساخته شده است. منسوجات ابریشم کرپ د چین دارای نمای بیرونی چروکیده یا چروکیده نیستند، استاندارد سایر کرپ ها.

به عنوان یک جایگزین، پارچه کرپ مازراتی دارای روکشی براق و مات با سنگریزه های جزئی است. این ظاهر با استفاده از نخ های تابیده شده محکم به عنوان نخ های پود در الگوی بافت ساده به دست می آید.

کرپ د چین پلی استر نسخه مقرون به صرفه تری با ظاهری شبیه به پارچه ابریشمی است.این ماده نوعی ماده پارچه مبلی است که با استفاده از پلی استر الیاف مصنوعی ایجاد می شود.

پلی کرپ معمولاً پارچه ای سبک و نازک است که دارای پرده زیبایی است. این کرپ برای دامن، لباس و بلوز استفاده می شود.

گاهی اوقات شامل الاستین برای ایجاد کرپ کششی می شود.این پارچه ظاهر نرم و صاف تری دارد و عمدتاً از الیاف ابریشم مانند مصنوعی مانند ابریشم مصنوعی یا ابریشم ساخته شده است.

ژرژت ابریشم انعطاف پذیری محدودی دارد و پارچه لحاف تشک عروس جدید زیبا است. پارچه کرپ ژرژت پارچه معروفی برای لباس است.این از ابریشم از استان کانتون در چین ساخته شده است، جایی که نام آن از آنجا گرفته شده است.

از نظر ظاهری بسیار شبیه به کرپ د چین است اما کمی حجیم تر است زیرا نخ های پرکننده در بافت به طور قابل توجهی سنگین تر هستند.کرپ پشمی سطحی پر جنب و جوش و نامنظم تر دارد و از پارچه پشمی و به ندرت پارچه های پنبه ای یا مصنوعی طراحی شده است.

این یک کرپ سبک تا متوسط است. در برابر چروک شدن مقاومت می کند و اغلب برای شلوار، لباس و کت و شلوار استفاده می شود.

این پارچه ساتن است که یک طرف آن نرم و صاف است و طرف دیگر آن چروک با ظاهر و احساس کرپ است.این پارچه مازراتی ابریشمی است که با استفاده از روش طراحی ساتن با الیاف کرپ تاب ساخته شده است.

مانند ساتن بازتابنده و صاف است و پشتی کدر دارد. نخ های کرپ شفافیت کرپ علامت تجاری را به پارچه می دهند.

 • منابع:
  1. Types Of Crepe Fabrics – Crêpe (Textile)
 • تبلیغات: 
  1. ساده ترین راه درمان طبیعی با گلاب
  2. باقالی چه مزایایی برای گیاهخواری دارد
  3. میز اداری که به هیچ عنوان نمی شکند
  4. ایزوگام یک سازه مهندسی شناخته شده است

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.