چگونگی ساخت چرم مصنوعی

تولیدکنندگان می توانند چرم مصنوعی طرح دار را با استفاده از تکنیک های مختلف تولید بسازند. به عنوان مثال، Presstoff با پردازش خمیر با نوع خاصی از رزین تولید می شود که دوام بهتری را برای این ماده گیاهی ارائه می دهد.

با این حال، به طور سنتی تولید گسترده Presstoff را ممنوع کرده است، زیرا این جایگزین چرم در شرایط مرطوب جدا می شود و نمی تواند خم شدن قابل توجهی را تحمل کند.

امروزه تقلبی ترین چرم موجود در بازار پایه پارچه ای است که با پلاستیک پوشانده شده است. پلی اورتان (PU) و پلی وینیل کلراید (PVC) دو پلاستیک هستند که اغلب در ساخت مکعب های مصنوعی استفاده می شوند و روش های تولید این پلیمرها نسبتاً متفاوت است، اما کاملاً شبیه به منسوجات زیرین خود هستند.

اکثر تولیدکنندگان چرم مصنوعی لباس برای منسوجات خود از پنبه یا پلی استر به عنوان مواد پایه خود استفاده می کنند. انواع پلی استر منسوجات پنبه ای عموماً متخلخل و خشن هستند، بنابراین نیاز به تولید خاص دارند. این اساس چرم تقلبی است.

در شرایط خاص، تولیدکنندگان چرم تقلبی نیز ممکن است مواد پایه خود را تولید کنند، اگرچه احتمال بیشتری وجود دارد که مواد اولیه اولیه را از تأسیسات تولید از اشخاص ثالث دریافت کنند.

علاوه بر این، تولیدکنندگان چرم مصنوعی گاوی ۱۴۰۱ باید مواد پلاستیکی را که می‌بندند شکل دهند. به عنوان مثال، ترکیب نمک و اجزای نفتی از PVC تشکیل شده است. کلر توسط سازندگان با قرار دادن نمک در معرض الکترولیز تولید می شود و سپس با اتیلن مشتق شده از نفت ترکیب می شود.

اتیلن دی کلرید ماده شیمیایی حاصل است و متعاقباً در دماهای بالا به مونومر وینیل کلرید تبدیل می شود. مونومرها متعاقبا به پلیمرهای ساخته شده از رزین پلی وینیل کلرید تبدیل می شوند.

برای اینکه تولیدکنندگان به محصولات نفتی نرم کننده اضافه کنند تا آنها را به پارچه پایه مورد استفاده در ساخت جانشین های چرمی بچسبانند، PVC مورد استفاده در تولید چرم تقلبی باید انعطاف پذیر باشد.

روش ایجاد PU با استفاده از ایزوسیانات ها، پلی ال ها و سایر افزودنی ها کمی پیچیده تر است. در تولید PU، پلیمرهای مختلف واکنش داده و متعاقباً پردازش می‌شوند.

PU های مورد استفاده در ساخت چرم مصنوعی مبلی در معرض مواد افزودنی پلاستیفیک برای مواد تکمیل انعطاف پذیر قرار می گیرند.

 • منابع:
  1. Fake Leather – How to spot it and why you should avoid it
 • تبلیغات: 
  1. آیا استفاده از لیمو روی صورت به پوست شما کمک می کند؟
  2. بسته شدن اینستاگرام برای فروشگاه ایرانی سودآور نبود
  3. درمان نازایی گاو با استفاده از قوتو چهل گیاه!
  4. ریملی که به عنوان یک تفنگ مورد استفاده قرار گرفت!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.